Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» icon

Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»НазваПрограма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»
Дата конвертації13.10.2016
Розмір63.36 Kb.
ТипПрограма
скачать >>>

Проект

Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.


м. Роздільна


Додаток №

до рішення районної ради

від ____________ 2012р.

№____


ПРОГРАМА

з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року


 1. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма.


Аналіз створення сприятливого для дітей середовища на території Роздільнянського району протягом 2011 року характеризується тенденцією стабілізації. Службою у справах дітей вчасно виявляються діти, які опинилися у складних життєвих обставинах шляхом здійснення соціального інспектування.

Постійно поновлюється банк даних дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Протягом 2011 року на обліку служби у справах дітей Роздільнянської райдержадміністрації перебувало 236 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням перебувало 167 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 17 дітей перебувало в прийомних сім’ях, в інтернат них закладах – 52 дитини сироти та позбавлені батьківського піклування.

З боку служби у справах дітей проводиться постійний контроль за проживанням та утриманням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проводяться рейди по прийомним сім’ям, а також по сім’ям опікунів та піклувальників для з’ясування умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Активно розроблялось питання щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання.

В 2011 році в районі була створена 1 прийомна сім'я, куди одразу були влаштовані двоє дітей позбавлених батьківського піклування.

Всього в Роздільнянському районі на кінець 2011р. функціонувало 7 прийомних сімей, в яких виховувалось 17 дітей, а в І кварталі 2012 року була створена ще одна сім'я, куди влаштовані відразу 3 дитини - сироти.

Протягом 2011 року відбулося 4 усиновлення кандидатами в усиновлювачі, які перебували на обліку в Роздільнянському районі.

Згідно з Указом Президента України від 16.02.2011 року № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» для організації роботи щодо забезпечення прав та законних інтересів дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішення актуальних завдань у сфері охорони дитинства вжити додаткових заходів щодо удосконалення роботи з підготовки потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків вихователів; пріоритетності права дитини на сімейне виховання, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Враховуючи викладене вище, настала необхідність прийняття Програми забезпечення боротьби із злочинністю та захисту населення Роздільнянського району від протиправних проявів на 2012-2014 роки.
2. Визначення мети Програми
Метою Програми є об'єднання в єдину систему зусилля держави щодо захисту прав дітей; забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в районі відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини та з урахуванням цілей розвитку, проголошених Декларацією тисячоліття ООН, і стратегії підсумкового документа Спеціальної сесії в інтересах дітей Генеральної Асамблеї ООН «Світ, сприятливий для дітей».


 1. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми, обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми


Відповідно до статті 85 Бюджетного кодексу України фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок невикористаного вільного залишку коштів районного бюджету на початок року та за рахунок перевиконання доходної частини районного бюджету в умовах відсутності заборгованості місцевого бюджету за захищеними статтями видатків.

Обсяги фінансування Програми затверджуються щорічно рішенням районної ради в межах наявного фінансового ресурсу.

Виконання заходів Програми фінансується з районного бюджету в сумі 10,65 тис. грн. (Додаток 1).

Термін дії Програми – 2011-2016 роки.

В результаті виконання Програми буде налагоджена взаємодія органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування та інших служб, забезпечено максимальне сприяння соціально-економічному розвитку у Роздільнянському районі, а саме:

- створення безпечного та сприятливого середовища для розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя;

- реалізація права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок шляхом запровадження комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану здоров'я дітей, організацію їх змістовного відпочинку;

- організація результативної роботи щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схильних до бродяжництва.
4. Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники.

Основні завдання:

 • створення безпечного та сприятливого середовища для розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя;

 • удосконалення системи соціальної роботи з сім'ями, що мають дітей і опинилися в складних життєвих обставинах;

 • запобігання соціальному сирітству дітей з раннього віку, сприяння діяльності в родопомічних закладах консультаційних пунктів соціально-психологічної допомоги, центрів матері та дитини, для чого:

 • запобігати відмові батьків від дітей раннього віку, в тому числі дітей з вродженими вадами розвитку;

 • своєчасно виявляти бездоглядних та безпритульних дітей, влаштовувати їх на виховання в заклади сімейного типу та соціального захисту;

 • встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, не пізніш як через два місяці після виявлення дитини, яка залишилася без батьківського піклування;

 • розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка та піклування, створення дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей);Заходи щодо виконання у Роздільнянському районі Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції (ООН про права дитини» на період до 2016 року


 1. Забезпечити ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» з метою обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Постійно Служба у справах дітей


 1. Проводити виїзні профілактичні рейди для відвідування дітей за місцем проживання, місцем навчання дітей, для доставки до притулку дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей
4. Відзначення Дня захисту дітей 1 червня.

Постійно Служба у справах дітей
5. Відзначення Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних свят.

Постійно Служба у справах дітей
5.Напрями діяльності та заходи Програми
Напрями діяльності та заходи Програми наведені у додатку 2 до Програми.


 1. Координація та контроль за виконанням заходів Програми


Відповідальними виконавцями Програми є служба у справах дітей Роздільнянської районної державної адміністраціїта центр соціальних служб для сімї дітей та молоді.

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює Роздільнянська районна рада та Роздільнянська районна державна адміністрація. Поточний контроль за ходом реалізації Програми здійснює постійна комісія з питань бюджету, фінансів та інвестицій.

Інформація про хід виконання Програми службою у справах дітей Роздільнянської райдержадміністраціїт и подається до районної ради та фінансового управління районної державної адміністрації щоквартально (станом на 1 квітня, 1 липня, 1 вересня та 1 січня) до 10 числа місяця, наступного за звітним .


Схожі:

Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconРозпорядження голови райдержадміністрації від 06. 01. 2011 №2 «Про схвалення районної Програми щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2016 роки»
Одним із пунктів районної програми щодо виконання заходів Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconПро затвердження плану заходів з виконання в районі у 2015 році Загальнодержавної
Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», з метою...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconВиконання плану заходів; 2 про проведену роботу інформувати службу у справах дітей райдержадміністрації до 28 січня 2014 року
Затвердити план заходів з виконання в районі у 2013 році Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо особливостей усиновлення окремих категорій дітей)»
Плану заходів з виконання у 2010 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини»...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconДодаток до рішення обласної ради від 16. 03. 2012 р. №411 Звіт (щорічний) виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету
Н про права дитини" на період до 2016 року та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 21 грудня 2010...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconЕкспертні пропозиції за результатами проведення громадської експертизи діяльності обласної державної адміністрації щодо захисту прав дітей
Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року»
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconЗвіт (щорічний) виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету Основні дані: Назва Програми План заходів служби у справах дітей обласної державної адміністрації на 2014 рік
Н про права дитини" на період до 2016 року та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 21 грудня 2010...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconЗвіт (щорічний) виконання Програм, що фінансуються з обласного бюджету Основні дані: Назва Програми План заходів служби у справах дітей обласної державної адміністрації на 201 5 рік
Н про права дитини" на період до 2016 року та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 21 грудня 2010...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconЗакону України «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини\ »
«Про проведення обласного благодійного марафону «Добро повертається», з метою надання допомоги дітям та сім’ям, які проживають у...
Програма з виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» iconРозпорядження 26 грудня 2014 року Львів №770/0/5-14 Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації №748/0/5-14 від 23 грудня 2014 року
На виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини"...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи