Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та icon

Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), таНазваРішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та
Сторінка1/5
Дата конвертації10.05.2013
Розмір478.06 Kb.
ТипРішення
джерело
  1   2   3   4   5

Рішення №/60/Т «Про шкідливі організми, внесені до Переліків
(регламентацій), та відповідних приписах»


Міністр сільського господарства та аграрних реформ Сирії

на підставі Закону про норми карантину та захисту рослин № /26/ від 2007 року, а також на підставі Правових норм /23/ Т від 18.02.2008 року,

на підставі Протоколів засідань Постійного комітету з карантину рослин, Комітету з аналізу фітосанітарного ризику від 31.01.2010 року,

а також беручи до уваги державні інтереси, прийняв наступні рішення:


Переліки регульованих шкідливих організмів:

а) Перелік (А1): карантинні шкідливі організми, які підлягають регулюванню, не зареєстровані в Сирії, і заборонені до ввезення за будь-яких обставин:

1. Перелік (А1): комахи і кліщі, не зареєстровані в країні і заборонені до ввезення за будь-яких обставин.

2. Перелік (А1): грибкові, бактеріальні і вірусні хвороби, а також подібні з ними хвороби, не зареєстровані в Сирії і заборонені до везення за будь-яких обставин.

3. Перелік (А1): нематоди, які завдають шкоду рослинам, не зареєстровані в Сирії і заборонені до везення за будь-яких обставин.

4. Перелік (А1): насіння бур’янів, шкодочинні рослини, заборонені до везення за будь-яких обставин.


b) Перелік (А2): перелік карантинних шкідливих організмів, зареєстрованих в Сирії:

1. Перелік (А2): комахи, зареєстровані в Сирії, які підлягають регулюванню і заборонені до ввезення, за винятком комах, які підлягають відповідним адміністративним рішенням.

2. Перелік (А2): грибкові, бактеріальні і вірусні хвороби, а також подібні до них хвороби, заборонені до ввезення з насінням і сільськогосподарським посадковим матеріалом, за винятком хвороб, які підлягають відповідним адміністративним рішенням.

3. Перелік (А2): нематоди, які підлягають регулюванню.

4. Перелік (А2): насіння бур’янів, яке підлягає регулюванню, дозволяється до ввезення у відповідності до номеру, присвоєного виду насіння при реєстрації.


Стаття 2


Таблиці, внесені до складу Переліків, як додатки:

1. Додаток I: таблиця комах, які є шкідливими організмами продуктів запасу, зареєстровані в країні і дозволені до ввезення, за умови, що кількість живих особин комах не перевищує 2 комахи/кг.

2. Додаток 2: таблиця вірусів, які можуть бути присутніми в насінні, підготовленому для вирощування, і забороненими до ввезення.

3. Додаток 3: таблиця нематод, які можуть бути присутніми у вантажах торфу, заборонені до ввезення при їх виявленні в подібних вантажах.

4. Додаток 4: таблиця видів нематод, кількість яких у вантажах торфу не повинна перевищувати 50/50 см, за винятком видів, зазначених у таблицях.

5. Додаток 5: таблиця назв рослин і рослинних продуктів, а також нематод, які можуть бути в них присутніми.


Стаття 3


Приписи щодо таблиць шкідливих організмів:

1. Все насіння і саджанці, які імпортуються для вирощування, повинні бути вільними від всіх живих карантинних шкідливих організмів, перерахованих в таблицях А1 і А2.

2. Вантажі рослин і рослинної продукції повинні бути вільними від живих шкідливих організмів, перерахованих в таблиці А1.

3. При виявленні шкідливого організму, не вказаного в Переліку, для оцінки карантинної ситуації вантажі будуть обстежені комітетом по аналізу фітосанітарного ризику.

4. При виявленні комах і сіноїда, зареєстрованого в Сирії, всі вантажі, включаючи вантажі, підготовлені для вирощування, повинні бути знезаражені. Потім, якщо вони призначаються для споживання людьми або тваринами, вони обстежуються посадовою особою відповідно до специфікації.

5. Вантажі кормів приймаються, якщо кількість живих організмів у відібраному зразку не перевищує 5 живих комах/кг. Потім вантажі знезаражуються і відправляються на обстеження, що проводиться посадовою особою відповідно з стандартною специфікацією Сирії.

6. Вантажі пшениці, ячменю, вівса, жита і кукурудзи повинні бути абсолютно вільними від ріжків, ^ Claviceps purpurea. Вантаж буде відхилено, якщо в ньому виявлено навіть невелика кількість даного організму.

7. Вантажі пшениці, що ввозяться з метою переробки, повинні бути вільними від ^ Tilletia controversa і Tilletia indіca. Тому, подібні вантажі повинні проходити аналіз на присутність даних патогенів.

8. Вантажі пшениці, що ввозяться з метою переробки або перемелювання, будуть прийняті, якщо кількість зерен, заражених нематодою бородавчастості пшениці, не перевищує 2 зерна/кг. У вантажах кормової пшениці, жита і насіння газонних трав не допускається присутність навіть невеликих кількостей заражених нематодою зерен.

9. Вантажі torp і торфу будуть відхилені при виявленні будь-якого виду нематод, зазначених у додатку № 3.

10. Вантажі torp будуть відхилені, якщо кількість будь-якого виду нематод, перелічених у додатку № 5, перевищує 50 особин/100 см3.

11. Вантажі torp будуть відхилені, якщо кількість нематод-сапрофітів, перевищує 400 особин/100 см3.

12. Затверджені лабораторії повинні приділяти основну увагу видам і типам нематод, перерахованих в таблицях, відповідно до їх основних господарів (додаток 4), та їх ідентифікації на підставі цього. При виявленні видів нематод, не перелічених у таблицях, комітет з аналізу ризику повинен оцінити ситуацію для прийняття рішення.

13. Стандартні зразки наступних об'єктів повинні висилатись в затверджену лабораторію з вивчення нематод: (пшениця - кормова пшениця - ячмінь - вика - жито - насіння газонної трави - ​​картопля - часник - кінські боби - неочищений арахіс - torp - саджанці - коріння рослин - цибулини декоративних рослин) для проведення аналізу на виявлення нематод відповідно до переліку даної постанови, і наступної класифікації за видами, вказаними в переліках і додатках. Якщо ідентифікація виду в лабораторії неможлива, зразок повинен бути висланий Управлінням в іншу затверджену лабораторію для отримання точних результатів. У такому випадку перша лабораторія не видає ніяких висновків.

14. Всі вантажі рослин, які імпортуються з метою використання в якості насіння газонних трав, що підлягають Переліку А1 і А2 насіння бур'янів за винятком основних видів, які використовуються для сумішей і в якості основних інгредієнтів в сумішах, вважаються насінням, призначеним для посадки. Насіння вирощуваних в Сирії сільськогосподарських культур, які супроводжують вантажі рослин, не вважаються шкідливими організмами.

15. Відсоток бур'янів у переліку (А2) не повинен перевищувати (1%) ваги вантажів пшениці, призначеної для переробки.

16. Якщо відсоток бур'янів перевищує 1 %, включений до переліку А2 і загалом не перевищує 1% ваги в рослинних продуктах, призначених для переробки, вантажі будуть підлягати скринінгу за заявою, поданою зацікавленою особою (особисто або офіційним представником), в якій вказується кількість імпортованого вантажу, мета імпорту і кінцевий пункт призначення вантажу, і готовність провести скринінг вантажу в присутності уповноваженого техніка і позбутися від отриманих в результаті скринінгу залишків таким чином, щоб гарантувати нерозповсюдження шкідливих організмів, і він також повинен проявити готовність не поширювати матеріал до його повної переробки та скринінгу.

17. Імпортер повинен оплатити всі виникаючі витрати, пов'язані з перевезенням і знезараженням вантажу.

18. Якщо виникає необхідність подати заяву про готовність проведення скринінгу, відповідальна особа, особисто або через того, хто його офіційно представляє, має подати нотаріально завірену заяву до відповідного центру карантину рослин, і поставити на нього печатку установи або компанії чи зацікавленої особи.

19. Всі витрати на проведення скринінгу повинні оплачуватися зацікавленою особою (вартість транспорту, утилізації і зарплата робітників і уповноваженого техніка служби захисту рослин).

20. Штрафи застосовуються відповідно до статті 38 Закону про захист рослин, який регламентує карантин рослин, стосовно всіх, хто не слідує інструкціям по процесу скринінгу, включеним в пункт 16 тієї ж статті.


Стаття 4


Наступні заходи застосовуються до вантажів, які перетинають кордони:

1. Всі вантажі рослин, що переміщуються в місця зберігання всередині країни чи на кордоні або в спеціальні сховища (транзитні), підлягають фізичному огляду в першому пункті ввезення, і якщо вони безпечні, їх направляють на місце зберігання всередині країни чи на кордоні без проведення будь-якого тестування (на виявлення нематод, бур'янів, патогенів) за заявою від зацікавленої особи про готовність вжити всі відповідні дії для запобігання поширення опіку і запобігання залишення залишків товарів у сховищах під час їх транспортування на шляху прямування, і вантажі повинні перевозитися в щільно закритих і покритих машинах для запобігання витоку будь-якої частини вантажу на території Сирії.

2. З усіма вантажами рослин, які надходять з метою тимчасового ввезення, повинні поводитись також як і з вантажами, які надходять в країну, і вони підлягають огляду та проведенню всіх тестів.

3. Всі вантажі рослин та інші товари, включені до переліків і призначені для місцевого споживання, повинні підлягати всім доглядам та тестуванням до вирішення їх місцевого споживання.

4. Будь-який вантаж рослин або товар, включений до переліків і призначений для внутрішнього або спеціального сховища повинен супроводжуватися ліцензією на імпорт, яка демонструє фітосанітарний стан.


Стаття 5


Кожен фітосанітарний карантинний центр повинен регулярно відбирати зразки від кожного вантажу і зберігати зразок, ідентичний кожному відправленому до затверджених лабораторій, в спеціальному місці, окремо від впливу навколишнього середовища.


Стаття 6


Усі інструкції, які не узгоджуються з даним рішенням, скасовано.


Стаття 7


Дане рішення опубліковано в офіційній газеті.
Дамаск 14/02/2009
Міністр сільського господарства та аграрних реформ
Д-р Адель Сафар__^ Перелік А-1: Карантинні шкідливі організми, які підлягають регулюванню, не зареєстровані в Сирії і заборонені до ввезення за будь-яких обставин


  1. Перелік А-1: Комахи і кліщі, не зареєстровані в Сирії і заборонені до ввезення за будь-яких обставин
^ Aceria tulipae (Keifer)

Кореневий цибулевий кліщ

Цибулинні

Acrobasis pirivorella Matsumur

Грушева плодова міль

Груша

^ Agrilus spp.

Златки

Поліфаг

Ahasverus advena

Олійна плоскотілка

Зернові

^ Aleurocanthus spiniferus Quaintance

Шипувата чорна білокрилка

Цитрусові, троянди

Aleurocanthus woglumi Ashby

Чорна цитрусова білокрилка

Цитрусові, кеш’ю, карамбола

^ Aleuroclava jasmine

Жасминова білокрилка

Цитрусові

Aleurodicus disperses Russell

Спіральна білокрилка

Банани, цитрусові, папайя, манго, яблука, гунява, томати, перець, баклажани та ін.

^ Amauromyza maculosa (Mall)

Хризантемний листяний мінер

Овочі та декоративні рослини

Anastrepha spp.

Плодові мухи

Манго, цитрусові, гуайява, кісточкові

^ Anoplophora glabripennis (Motschulsky)

Азіатський вусач

Тополя, клен, верба

Anthonomus grandis Boh

Квітковий насіннєвий довгоносик

Бавовник

^ Araecerus fasciculatus

Кавовий довгоносик

Кава

Arenipses sabella (Hmpsn)

Велика фінікова міль

Фінікова пальма

^ Asterolecanium phoenicis (Rao)

Велика фінікова щитівка

Фінікова пальма

Bactrocera spp. (= Dacus spp.) B. oleae

Плодові мухи (Оливкова плодова муха)

Поліфаг

^ Batrachedra amydraula (Meyr.)

Мала фінікова міль

Фінікова пальма

Busseola fusca (Fuller)

Африканський кукурудзяний стебловий свердлильник

Кукурудза, сорго

^ Cacoecimorpha pronubana Hb.

Гвоздична листокрутка

Декоративні рослини

Carposina sasakii Matsumura (C. neponensis Wals)

Персикова плодожерка

Зерняткові, персик, яблуко, абрикос

^ Cathartus quadricollis

Катартус квадратношиїй

Зернові на зберіганні

Ceratitis spp. (= Pardalaspis spp.) C. capitata

Плодові мухи. Середземноморська плодова муха

Плодові дерева

^ Cicadulina mbila Naud

Кукурудзяна цикадка

Кукурудза, цукрова тростина, пшениця

Coccotrypes dactyliperda (F.)

Пальмовий насіннєвий точильник (жук)

Фінікова пальма

^ Conotrachelus nenuphar (Herbst.)

Плодовий довгоносик

Кісточкові, зерняткові

Cosmopolites sordidus Germar

Банановий довгоносик

Бананові, в т.ч. банан, абака

^ Cryptophlebia leucotrata Meyrick

псевдоплодожерка

Цитрус, бавовна, кукурудза, кісточкові

Cydia molesta (Busck)

Плодожерка

Кісточкові

^ Cydia prunivora (Wash)

Сливова американська плодожерка

Зерняткові

Delia radicum (L.)

Весняна капустяна муха

Хрестоцвіті

^ Dendroctonus spp.

Лубоїди великі

Сосна

Diaphorina citri Kuw.

Східна цитрусова листоблішка

Цитрусові

^ Diarthonomyia chrysanthemi Ahlber

Хризантемний комарик

(хризантемна мошка)

Хризантеми

Epichoristoides acerbella (Wlk.)

Південноафриканський гвоздичний черв’як

Декоративні рослини, полуниця

^ Epilachna varievestis Muls

Мексиканський квасолевий жук

Квасоля, вігна, соя

Epochra сanadensis (Loew)

Смородинова плодова муха

Виноград

^ Eucosma sonomana Kearfott

Західний сосновий свердлильник бруньок (пагонів)

Сосна

Euphranta japonica (Ito.) (= Rhacochlaena japonica (Ito.))

Японська вишнева муха

Кісточкові

^ Eutetranychus banksi (McG)

Техаський цитрусовий кліщ

Цитрусові, мигдаль, фініки

Eutetranychus carpini Oudemans

Жовтий виноградний павутинний кліщ

Виноград, слива, каштан

^ Eutetranychus hirsti Pritcharda

Інжировий павутинний кліщ

Інжир

Eutetranychus lewisi Baker

Павутинний кліщ Льюїса

Поліфаг, пошкоджує 65 видів рослин, в т.ч. цитрусові, груша, папайя, рис, полуниця, декоративні рослини

^ Eutetranychus willamettei (McGregor)

Павутинний кліщ

Виноград, яблуня, груша

Gonipterus scutellatus Gyll.

Евкаліптовий довгоносик

Евкаліпт

^ Hylаstes spp.

Короїди

Сосна

Hylobius spp.

Великі соснові довгоносики

Ялина, модрина, сосна, ялиця (деревина)

^ Hylurgus spp.

Лубоїди соснові

Сосна (Pinus spp.)

Ips spp.

Короїди

Сосна та ін. лісові породи дерев

^ Leptinotarsa desemlineata (Say)

Колорадський жук

Пасльонові

Liriomyza spp.

Листкові мінери

Поліфаги (квіткові, декоративні, овочеві культури)

^ Mackiella phoenicis Keifer

Пальмовий бруньковий кліщ

Фінікова пальма

Monochamus spp.

Вусачі

Деревина

^ Mycetaspis personat

Прихована щитівка

Фінікова пальма

Nemapogon (Tinea) granellus

Європейська зернова міль

Зернові

^ Oligonychus mangiferus (S. & R.)

Манговий червоний павутинний кліщ

Бавовник, манго, персик, айва, груша, гранат, виноград

^ Oligonychus pratensis (Banks)

Трав’яний кліщ Банкса

Злаки (Gramiaceae)

Omatissus binotatus Fieb.

Цикадка листя фінікової пальми

Фінікова пальма

^ Ophiomyia spp.

Бобові мухи

Бобові

Opogona sacchari Boj.

Бананова міль

Банан, ананас, цукрова тростина, кукурудза, фікус, баклажани

Oryctes spp.

Жуки-носороги

Кокосова пальма, ананаси, динне дерево

^ Pammene rhediella (Clerck)

Фруктова мінуючи муха

Яблуня, глід

Paramyelois transitella (Wlk.)

Оранжева міль

Мигдаль

^ Petrobia apicalis

Бобовий кліщ

Бобові, цибулеві

Petrobia latens (Muller)

Коричневий пшеничний кліщ

Плодові дерева, зернові, пшениця, ячмінь, цибуля, полуниця

^ Phoenicoccus marlatti Cockerell

Червона фінікова щитівка

Фінікова пальма

Pissodes spp.

Смолівки

Сосна, ялина, ялиця

^ Planococcus ficus

Інжировий борошнистий червець

Інжир, цитрусові, виноград

Platypara poeciloptera (Schronk)

Спаржева муха

Спаржа

^ Platyptilia carduidactyla (Riley)

Артишокова міль

Артишок

Popillia japonica Newm.

Японський жук

Плодові, декоративні дерева, кісточкові

^ Premnotrypes latithorax (Pierce)

Широкогрудий андійський картопляний довгоносик

Картопля

Pseudophilus testaceus Gah.

Пальмовий стовбуровий свердлильник

Фінікова пальма

^ Raoiella indica Hirst.

Яскраво-червоний кліщ фінікової пальми

Фінікова пальма, кокосова пальма

Rhagoletis spp.

Плодові мухи

Плодові дерева

^ Rhynchphorus spp.

Пальмові довгоносики

Фінікова пальма

Scaphytopius nitridus (Delong)

Буряковий, листковий стрибун (цикадка)

Цитрусові, цукровий буряк

^ Scitothrips aurantii Faure

Південно-африканський цитрусовий трипс

Цитрусові

Scolytus muiltistriatus (Marsham)

Струменевий заболонник

В’яз

^ Sirex juvencus

Синій рогохвіст (малий рогохвіст)

Деревина

Semanotus russivus (Fabricus)

Кипарисовий стовбуровий свердлильник

Кипарисові

^ Steneotarsonemus laticeps (Halb.)

Цибулинний кліщ

Декоративні, цибулини нарцисів

Stenodiplosis sorghicola Coquillett

Сорговий комарик

Сорго

^ Tetranychus desertorum Banks

Пустельний павутинний кліщ

Бавовник, конюшина, ячмінь, квасоля

Tetranychus mcdaniel

Павутинний кліщ McDaniel

Плодові, декоративні рослини, виноград

^ Tetranychus tumidellu

Арахісовий кліщ

Арахіс

Toxoptera citricidа (Kirk.)

Тропічна цитрусова попелиця

Цитрусові

^ Trioza erythreae (Del.G.)

Цитрусова листоблішка

Цитрусові

Trypodendron domesticum (L.) (Xyloterus domesticus (L.))

Деревинник дубовий

Бук звичайний, шотландська сосна, дуб

^ Tumescoptes trachycarp

Пальмовий іржавий кліщ

Фінікова пальма

Urocerus spp.

Деревні оси

Деревина

^ Xyleborus spp.

Короїд непарний

Пальма

Zabrotes subfasciatus (Boh.)

Бразильський бобовий зерноїд

Бобові

  1   2   3   4   5Схожі:

Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПерелік об’єктів регулювання відповідно до кодів уктзед та регульовані шкідливі організми, які можуть переноситись чи поширюватись з ними

Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПерелік не виявлених, обмежено поширених в Азербайджанській Республіці карантинних шкідливих організмів, що становлять потенційну небезпеку для країни
А карантинні шкідливі організми не виявлені на території Азербайджанської Республіки
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПерелік не виявлених, обмежено поширених в Азербайджанській Республіці карантинних шкідливих організмів, що становлять потенційну небезпеку для країни
А карантинні шкідливі організми не виявлені на території Азербайджанської Республіки
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconРегульовані шкідливі організми Комахи
Гусениці цього виду живляться різноманітними дикими і культурними плодовими рослинами сім’ячкових та кісточкових порід родини Розоцвітих...
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconДержкарантин рослин виявив шкідливі організми в імпортній продукції
України, почастішали випадки виявлення західного квіткового трипсу – небезпечного карантинного шкідника. Лише на минулому тижні Державною...
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconІнформація про їх затвердження в Україні
Цей Порядок визначає процедуру державної реєстрації генетично модифікованих організмів джерел кормів, кормових добавок та ветеринарних...
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПро затв переліків об'єктів комун власності міста,що підляг. Рішення ухвалює більшість від загального складу
Про затвердження переліків об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації конкурсним способом
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПро затв переліків об'єктів комун власності міста,що підляг. Рішення ухвалює більшість від загального складу
Про затвердження переліків об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації конкурсним способом
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПро затв переліків об'єктів комунальної власності міста,що Рішення приймається більшістю від загального складу
Про затвердження переліків об'єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації конкурсним способом
Рішення №/60/т про шкідливі організми, внесені до Переліків (регламентацій), та iconПро затв переліків об'єктів ком власності міста,які підляг. Рішення ухвалює більшість від загального складу
Про затвердження переліків об'єктів комунальної власності м. Львова, які підлягають приватизації конкурсним способом
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов