Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі icon

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі



НазваТема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі
Дата конвертації15.08.2012
Розмір39.03 Kb.
ТипУрок
джерело

8 клас

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні
гідроксиди. Солі.


Урок №3

Тема.

Узагальнення та систематизація знань з теми “Основні класи неорганічних сполук”


Мета:

узагальнити та систематизувати знання учнів про найважливіші класи неорганічних сполук, їх властивості, удосконалювати вміння та навички складати хімічні формули, рівняння хімічних реакцій, розвивати пізнавальні здібності , логічне мислення учнів, виховувати культуру спілкування, вміння висловлювати власні думки, створити умови для активного навчання


Тип уроку:

урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок


Форма уроку

урок-гра


Обладнання та реактиви:

кальцій оксид, фосфор (V) оксид, купрум (ІІ) оксид, вода, хлоридна кислота, розчини сульфатної кислоти, натрій гідроксиду, калій гідроксиду, аргентум нітрату, жетони для оцінювання, картки із завданнями


^ Хід уроку:


І. Організаційний етап

З учнів класу формується чотири групи – команди “Оксиди”, “Кислоти”, “Основи”, “Солі”. У кожній команді обирається капітан.

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Учитель: ми з вами закінчили вивчення теми “Основні класи неорганічних сполук”. Майже чотири місяці тому перед кожним з вас була одна і та ж велика гора дорогоцінних знань про неорганічні сполуки, але кожен зачерпнув тих скарбів по-різному: хтось – оберемок, а дехто – жменьку. Сьогодні ми проведемо гру, під час якої і з’ясуємо, наскільки кожен з вас збагатився знаннями. Ви будете працювати у командах, але робота кожного буде оцінюватись жетонами. За кількістю одержаних жетонів ви зможете одержати оцінку за урок.

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань

Конкурс 1. “Реклама” (домашнє завдання).

Команда демонструє “рекламний ролик” (2 хв.) одного з класів неорганічних сполук відповідно до назви команди та емблему команди. Оцінюється змістовність, оригінальність.


Конкурс 2. “Розминка”

Команда отримує перфокартку. Кожен член команди заповнює один рядок і швидко передає картку іншому. Виграє команда, яка швидко і правильно виконає завдання.


Конкурс 3. “Експериментальна естафета”

Беруть участь по два гравці з кожної команди. Їм пропонується здійснити хімічні перетворення. Гравці по черзі складають рівняння необхідних реакцій та проробляють їх. Оцінюється правильність виконання як теоретичної, так і практичної частини завдання та дотримання правил безпеки життєдіяльності.

^ Команда “Оксиди”: HCl → NaCl → NaNO3 ;

Команда “Кислоти”: СаО → Са(ОН)2 → СаCl2 ;

Команда “Основи”: P2O5 → H3PO4 → K3PO4 ;

^ Команда “Солі”: CuO → CuSO4 → Cu(OH)2


Конкурс 4. «Штурман»

Індивідуальне завдання для одного гравця з кожної команди. Вибрати вірний напрям і скласти відповідне рівняння реакції:

В цей же час решта гравців беруть участь у наступному конкурсі.


Конкурс 5. «Хто більше?»

За 5 хв. скласти якомога більше можливих реакцій за участю запропонованих речовин:

Na, CaO, H2O, SO3, HCl, Fe, Cu(OH)2, K2CO3, P2O5, ZnO

Жетони за цей конкурс отримує команда, яка складе найбільшу кількість рівнянь реакцій. Розподіляє жетони капітан.


Конкурс 5. “Подарунок”

Із запропонованого переліку речовин скласти схему перетворень і подарувати її іншій команді (попарно). Кожна команда складає рівняння реакцій до «подарованої» схеми перетворень. Оцінюється правильність і швидкість виконання завдання.


ІV. Підведення підсумків уроку.

V. Оцінювання роботи учнів на уроці.

^ VІ. Домашнє завдання.

Скласти рівняння реакцій за схемою, зазначити їх тип, вказати класи сполук:

Fe




Fe2O3 FeCl3




Fe(OH)3


Додатки


Перфокартка для конкурсу «Розминка»


Хімічна формула

Назва

Клас сполук

НNO3










кальцій гідроксид







натрій ортофосфат




Mn2O7










ферум (ІІІ) гідроксид




FeSO4










хлоридна кислота




MgO








Завдання для конкурсу «Штурман»


Команда “Оксиди”: Команда “Кислоти”:


NaNO3 +


+ Al







Al +

+ NaCl



Команда “Основи”: Команда “Солі”:






Cu +

+ CaCO3

Cu +

+ NaOH









Схожі:

Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі
Хімічні властивості нерозчинних основ: взаємодія з кислотами, розкладання під час нагрівання
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі
Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Заходи безпеки під час роботи з...
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема. Поняття про амфотерні гідроксиди та оксиди
Д.І. Менделєєва; таблиця розчинності, відповіді для перевірки графічного диктанту
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconПравила охорони праці на об’єктах з виробництва неорганічних азотних сполук та мінеральних добрив I. Загальні положення
Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність...
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconДержавне агентство України з управління зоною відчуження дсп “чорнобильська аес”
Предмет (тема) закупівлі: Сульфовані, фосфатовані, нітровані І карбонатовані солі металів (гадоліній) – 24. 13. 3
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconОснови здоров'Я 5 -9 класи загальноосвітніх навчальних закладів
«Основи здоров’я» передбачає формування мотивації щодо здорового способу життя учнівської молоді І відповідальної поведінки
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconТема. Основи спадкового права
Освітня: визначити основи спадкового права, охарактеризувати особливості спадкування за законом І за заповітом, показати порядок...
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconОснови здоров'Я 5 -9 класи загальноосвітніх навчальних закладів пояснювальна записка
«Основи здоров’я» передбачає розвиток здоров'язбережувальної компетентності шляхом набуття учнями навичок збереження, зміцнення,...
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconВикиди забруднюючих речовин та парникових газів у атмосферу від стаціонарних джерел підприємств Тисменицького району у 2011 році
У складі викинутих забруднюючих речовин було 444,1 т (48,5%) сполук азоту, 126,1 т (13,8%) речовин у вигляді суспендованих твердих...
Тема. Основні класи неорганічних сполук. Основи. Амфотерні гідроксиди. Солі iconОснови здоров’я Вивчення предмета «Основи здоров’я» у 2012 2013 навчальному році здійснюватиметься за навчальною програмою
Вивчення предмета «Основи здоров’я» у 2012 2013 навчальному році здійснюватиметься за навчальною програмою: Програма для загальноосвітніх...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи