Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» icon

Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806»НазваАналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806»
Дата конвертації24.02.2016
Розмір61.57 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>Аналіз впливу регуляторного акта

до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. № 806»
1. Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

На виконання статті 230 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо обов’язкової реєстрації товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового у Єдиному реєстрі, а також обов’язкового обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту етилового, постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2010 року № 806 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв (далі – Єдиний реєстр) і Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового (далі – Єдиний державний реєстр). Їх держателем визначено Мінагрополітики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 364 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2010 року № 806 щодо визначення Державної фіскальної служби держателем Єдиного реєстру та Єдиного державного реєстру.

Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)» статтю 230 Кодексу доповнено нормами стосовно заповнення товарно-транспортних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу під час їх відвантаження.

Згідно з внесеними змінами до Кодексу розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. № 806», яким передбачено в назві і тексті постанови та Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв слова «спирту етилового та алкогольних напоїв» замінити словами «спирту етилового, алкогольних напоїв, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу».
2. Цілі державного регулювання

Розроблення проекту постанови є виконанням норм Кодексу щодо встановлення правових засад функціонування Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу та здійснення покладених на Державну фіскальну службу України функцій стосовно контролю за обігом зазначених підакцизних товарів та повнотою і своєчасністю надходжень акцизного податку.
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

Перший спосіб.

Залишити без змін Єдиний реєстр.

На сьогодні функції здійснення контролю за обігом нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу покладено на ДФС, разом з цим правові засади функціонування Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу нормативними документами не визначено.

Другий спосіб.

Проект регуляторного акта спрямовано на забезпечення умов виконання Державною фіскальною службою України покладених функцій щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства у сфері контролю як за обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, так і нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу.

Проблемою, яка вирішується шляхом прийняття регуляторного акта, є приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, алкогольних напоїв, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу.
4. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми

Проектом затверджується Порядок ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу, встановлення якого покладено на Державну фіскальну службу України Кодексом.

5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Проект регуляторного акта, яким затверджується Порядок, сприятиме здійсненню дієвого контролю за обігом нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу відповідно до норм законодавства.
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта

Вигоди

Витрати

Сфера інтересів держави

1. Реалізація державної політики у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу.

2. Збільшення надходжень акцизного податку до бюджету за рахунок посилення контролю за обігом нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу

Додаткові витрати державного та місцевих бюджетів відсутні

Сфера інтересів суб’єктів господарювання

Прозора діяльність суб’єктів господарювання у цій сфері

1. Витрати суб’єктів господарювання відсутні.

2. Підвищення рівня конкуренції

Сфера інтересів громадян

На громадян не розповсюджується

Витрати громадян відсутні


Видання зазначеного проекту передбачає здійснення системного контролю, унеможливлення зловживань у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу, що забезпечить додаткові надходження акцизного податку до бюджету.
7. Строк дії регуляторного акта

Термін дії регуляторного акта може бути обмежено лише втратою чинності відповідною статтею Кодексу.
8. Показники результативності регуляторного акта

Основним показником результативності буде посилення контролю держави за обігом нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу.

Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання на виконання вимог акта, фактично не змінюватимуться.

Показником результативності акта є збільшення надходження податків до державного бюджету.

Крім цього, цей регуляторний акт дасть можливість органам ДФС здійснювати системний контроль за обігом нафтопродуктів, палива моторного альтернативного та скрапленого газу.

Реалізація акта не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

Дія проекту поширюватиметься на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у цій сфері.

Отже, регуляторний акт не впливає на інтереси інших суб’єктів господарювання – платників податків, відповідно не може порушувати або упереджувати їх законні інтереси у сфері господарювання.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання щодо основних положень акта є високим, оскільки проект постанови та аналіз її регуляторного впливу розміщено на офіційних веб-порталах Державної фіскальної служби України та Міністерства фінансів України для обговорення суб’єктами господарювання та отримання пропозицій у режимі інтерактивного спілкування.

Положення постанови адаптовано до відповідних норм актів законодавства Європейського Союзу.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результатів

Базове відстеження результативності зазначеного регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цією постановою шляхом збору пропозицій і зауважень до проекту та їх аналізу.

Повторне відстеження передбачається здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом шляхом аналізу інформації про виробництво та реалізацію спирту етилового, лікеро-горілчаної продукції.

Періодичне відстеження дії регуляторного акта передбачається здійснювати через кожні три роки після набрання чинності регуляторним актом протягом усього терміну його дії.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань буде розглядатись можливість їх виправлення шляхом внесення відповідних змін.

Вказаний регуляторний акт публікується у відповідних офіційних виданнях країни, а також в електронному вигляді на відповідних сайтах.

Голова Державної фіскальної

служби України Р.М. Насіров

Гофман 2891464
Схожі:

Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз регуляторного впливу до проекту постанови Кабінету Міністрів України
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2003 р. №510 та визнання такими, що втратили чинність, деяких...
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010
«Про затвердження Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок»
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconВизначення та аналіз проблеми, яку планується розв’язати шляхом державного регулювання
Аналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України...
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз впливу регуляторного акта Аналіз впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування телевізорів»
Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування телевізорів» (далі – проект регуляторного...
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз регуляторного впливу до проекту постанови Кабінету Міністрів України
Міністрів України від 6 березня 2013 р. №191 та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconПовідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806»
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconПовідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України
Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 р. №802 та визнання такими,...
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”
Сході країни, виникає потреба у додатковому забезпеченні держорганів майном, необхідним для їх утримання та функціонування
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз регуляторного впливу до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 р. №19»
Статтею 229 13. Податкового кодексу зазначено, що відвантаження спирту етилового для виробництва лікарських засобів проводиться в...
Аналіз впливу регуляторного акта до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 р. №806» iconАналіз регуляторного впливу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. №436»
Відповідно до законів запроваджуються нові обмеження, пов’язані із поданням документів при митному оформленні товарів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи