Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» icon

Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»НазваЗакону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Дата конвертації05.03.2016
Розмір33.26 Kb.
ТипЗакон
скачать >>>

До №7011 від 23.07.2010 р.,

внесеного Кабінетом Міністрів УкраїниВ И С Н О В О К
на проект Закону про внесення змін до Закону України

«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»

щодо удосконалення державної реєстрації друкованих засобів

масової інформації

(реєстраційний № 7011)
У законопроекті пропонується конкретизувати деякі положення чинного Закону що стосуються питань державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, висловлює щодо нього такі зауваження і пропозиції.

Насамперед, викликають зауваження запропоновані зміни до статті 12 чинного закону. Так, пунктом 10 частини першої цієї статті передбачається доповнення заяви про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації відомостями про “вид за цільовим призначенням”. Однак, який зміст вкладається у цей термін із законопроекту незрозуміло, що дає підстави для його довільного тлумачення при застосуванні закону. До того ж, у чинному Законі цей термін теж не використовується. Оскільки про види засобів масової інформації вже йдеться у пункті 2 частини першої статті 12 Закону повторювати цю саму вимогу у новому пункті 10 частини першої цієї статті вбачається недоцільним.

У пункті 12, яким пропонується доповнити вищезазначену статтю, міститься пропозиція вказувати у заявці про державну реєстрацію “статус видання (вітчизняне або спільне)”. З точки зору юридичної термінології цей вираз позбавлений змісту. Адже для юридичної особи, зазвичай, під статусом розуміють саме правовий статус, насамперед, її організаційно-правову форму. Якщо юридична особа є підприємством, то їх види та організаційні форми визначені в статті 63 Господарського кодексу України. Це, зокрема, можуть бути підприємства, засновані на різних формах власності. Серед приватних підприємств Господарський кодекс України вирізняє підприємства з іноземними інвестиціями (стаття 116 цього кодексу) та іноземні підприємства (стаття 117 цього кодексу). Фінансове законодавство України, зокрема, податкові закони, поділяють підприємства на резидентів (тобто зареєстрованих в Україні) та нерезидентів (тобто з реєстрацією поза межами України). Термін “вітчизняне або спільне” для визначення статусу підприємства в Україні не застосовується.

В частині четвертій нової редакції статті 12 Закону у переліку документів, що подаються до реєструючого органу разом із заявою, після слів «документ, що посвідчує особу засновника (співзасновників)» пропонуємо додати слова «(для фізичних осіб)», оскільки статтею 8 Закону передбачено, що засновником (співзасновниками) друкованого засобу масової інформації можуть бути як фізичні особи, не обмежені в дієздатності, так і юридичні особи.

Не зовсім вдалою вбачається редакція запропонованої частини п'ятої статті 12, оскільки посвідчення особи (а не даних про неї) здійснюється оригіналами документів. У зв’язку з цим пропонуємо нову редакцію згаданої частини: «Інформація про фізичну особу засновника посвідчується копією паспорта (і далі по тексту)».

Наприкінці частини шостої зазначеної статті слід додати слова «відповідно до вимог чинного законодавства» .

До зі змісту частин сьомої та восьмої статті 12 випливає, що установчі документи юридичних осіб-засновників (наприклад, статут) вимагаються лише в разі, якщо вони складені іноземною мовою. На наш погляд, така вимога позбавлена сенсу, у зв’язку з чим частину восьму з цієї статті пропонуємо виключити.

Звертаємо також увагу на неточність терміну «статутний фонд юридичної особи», що вживається в доповненні до статті 12 (пункт 11). З метою приведення зазначених змін у відповідність до чинного законодавства доцільно було замінити його відповідно словами «статутному капіталі юридичної особи».

У запропонованих змінах до статті 6 чинного Закону (п.2 розділу І проекту) крім Господарського кодексу України слід згадати також Цивільний кодекс України, який власне є основоположним актом у сфері підприємництва.

У частині другій статті 20 (пункт 8 розділу І проекту) після слів “якщо право засновника передає...” пропонуємо додати слова “чи успадковує”, оскільки передача прав фізичної особи може відбуватися й шляхом успадкування.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні поданий законопроект може бути прийнятий за основу з урахування висловлених зауважень і пропозицій.
Керівник Головного управління В. Борденюк


Вик: О. Шуба, О.Шевченко, О.Макаренко
Схожі:

Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Внести до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ввр), 1993,...
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
«Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» щодо встановлення порядку видачі
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні"
Закону “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (щодо порядку...
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу в Україні)"
Назва друкованих засобів масової інформації викладається засновником (співзасновниками) державною та/або іншими мовами
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Друковані засоби масової інформації в Україні можуть видаватися іншими мовами. При цьому сукупний тираж видання державною мовою має...
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Метою законопроекту є спрощення та удосконалення процедур реєстрації друкованих засобів масової інформації
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconІнформації з часу введення в дію у 1992 року Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» здійснювалась Державним комітетом телебачення та радіомовлення України
«Про деякі питання державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної...
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconІнформації та соціальний захист журналістів», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про порядок висвітлення діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»,
Закони України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакону України "Про внесення змін до Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні"
Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”
Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» iconЗакон України Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації
У законі України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1993 p., №1
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи