Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) icon

Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України)НазваПояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України)
Дата конвертації08.09.2016
Розмір44.14 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України

про внесення змін до Митного кодексу України
(щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України)  1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

Проектом Закону передбачається введення талону плати за користування автомобільними дорогами з іноземних транспортних засобів які тимчасово ввозяться на територію України. Плата за користування автомобільними дорогами здійснюватиметься під час проходження прикордонного контролю (шляхом придбання талону плати за користування автомобільними дорогами на 5,10,30 днів, 6 місяців або рік. Вартість такого талону встановлюється Кабінетом Міністрів України відповідно до митного тарифу). Надходження від встановленого збору стануть додатковим джерелом фінансування дорожнього господарства України та допоможуть покращити стан українських доріг. Отримані кошти, з такого збору, матимуть чітко визначене цільове призначення – ремонт дорожнього полотна та будівництво нових автошляхів України. На сьогоднішній день за офіційними статистичними даними «УкрАвтоДор» дев`ять з десяти українських доріг в поганому стані та потребують ремонту, а строк служби дороги з асфальтобетонним покриттям зменшився до 9-12 років (так, у 80-х-90-х строк служби дороги складав 16-18 років) через підвищення навантаження на дороги.

На сьогоднішній день, наприклад, лише звичайні Територіальні автомобільні дороги («Т»), які складають 15,8% від всіх автомобільних шляхів України, мають від 15 до 25 % вибоїн та ям на дорожньому полотні, а виділених «УкрАвтоДор» коштів вистачає на ремонт близько 65-66% пошкоджених доріг. Цей приклад яскраво ілюструє, що коштів, які надходять від акцизу та державного мита на нафтопродукти й автомобілі (надходження від яких за останній рік знизилися на третину через низьку купівельну спроможність населення), а також сплати за проїзд вантажівок, маса котрих перевищує допустиму норму, не вистачає для покриття витрат на ремонт автомобільних доріг.

Також, щодо ситуації з якістю автомобільних доріг висловився Всесвітній економічний форум оцінивши стан українських доріг як саму велику інфраструктурну проблему України та надали зовсім не привабливе 139 місце, до того ж з негативною динамікою (з 2008 по 2014 роки Україна стабільно рухалася в нижню частину списку, втративши за цей час 19 позицій).

Тому, законопроектом пропонується, включити додаткове джерело надходження коштів до дорожнього господарства України, шляхом введення талону плати за користування автомобільними дорогами з іноземних транспортних засобів які тимчасово ввозяться на територію України.

Законопроект пропонується розглядати разом з проектом Закону про внесення замін до Податкового кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України).


  1. Цілі і завдання проекту Закону

Метою і завданнями проекту Закону є покращення якості дорожнього полотна завдяки можливості додаткового фінансування через надходження від введення талону плати за користування автомобільними дорогами з іноземних транспортних засобів які тимчасово ввозяться на територію України.


  1. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону вносяться доповнення до Митного та Податкового кодексів України, а також до Законів України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» та «Про прикордонний контроль», необхідні для введення талону плати за користування автомобільними дорогами з іноземних транспортних засобів які тимчасово ввозяться на територію України.

Зазначений збір буде справлятися, лише з автомобілів зареєстрованих за межами України, при перетині кордону. Сума збору встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України відповідно до митного тарифу.

Також, введення вищезазначеного збору буде стимулом для громадян України, які використовують транспортні засоби зареєстровані за межами України без перереєстрації.

Законопроект пропонується розглядати разом з проектом Закону про внесення замін до Податкового кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України).
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Конституція України, Податковий та Митний кодекси України, Закони України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», «Про прикордонний контроль», «Про автомобільні дороги».
5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.


  1. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняттям проекту Закону буде надано можливість покращення якості дорожнього полотна завдяки додатковому фінансуванню завдяки надходженням від введення талону плати за користування автомобільними дорогами з іноземних транспортних засобів які тимчасово ввозяться на територію України.

Завдяки додатковому джерелу фінансування, кошти з якого матимуть чітко визначене цільове призначення – ремонт дорожнього полотна та будівництво нових автошляхів України – ми матимемо можливість утримувати в належному стані автомобільні шляхи та покращити позиції в міжнародних рейтингах, що зробить Україну більш привабливою для інвестицій. Також, підвищення якості автодорожнього покриття сприятиме більш стрімкому розвитку пасажирських та вантажних перевезень.

Народний депутат України Д.В.ЛІНЬКО

(посв. №204)Схожі:

Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconСписок авторського колективу
Закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами,...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconЗакон україни про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України)
Внести зміни до Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ввр), 2012, №44-45, №46-47, №48, ст. 552)
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconДо проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо впровадження плати за проїзд транспортних засобів для компенсації шкоди, завданої автомобільним дорогам загального користування»
На цей час основна дохідна частина Державного дорожнього фонду України формується за рахунок надходжень від акцизного збору та ввізного...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» щодо
Законом передбачено сплату екологічного податку за утилізацію транспортних засобів особами, які ввозять транспортні засоби та кузови...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconЗакону України «Про внесення змін до статті 380 Митного кодексу України»
Стаття 380. Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconЗакону України "Про внесення змін до Закону України "
Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconПояснювальна записка до проекту Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів та встановлення
Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів та встановлення відповідальності...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconПояснювальна записка до проекту Закону України на 3-х арк. Порівняльна таблиця до проекту Закону України на 2 -х арк
Ради України проект Закону України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconПояснювальна записка до проекту Закону України на 3-х арк. Порівняльна таблиця до проекту Закону України на 1 -у арк
Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу...
Пояснювальна записка до проекту Закону України про внесення змін до Митного кодексу України (щодо встановлення збору з іноземних транспортних засобів за користування автодорогами, що тимчасово ввозяться на територію України) iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення»
До проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи