Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» icon

Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення»НазваПояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення»
Дата конвертації09.09.2016
Розмір41 Kb.
ТипПояснювальна записка
скачать >>>


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

«Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення»

Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» щодо терміну подачі відомостей про кінцевого вигодоодержувача»

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

25 листопада 2014 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 46, ст.2048).

Даний Закон закріпив обов'язок розкриття інформації про фізичну особу − кінцевого вигодоодержувача юридичної особи та встановлення вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що мало на меті сприяти зменшенню рівня корупції в країні, а також відкритості і прозорості надання адміністративних послуг.

Пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень згаданого Закону було відведено шестимісячний термін для подачі відомостей про кінцевих вигодоодержувачів до державного реєстратора, який починається з дня набрання ним чинності, отже кінцевий термін подання звіту - 25 травня 2015 року. Для суб’єктів підприємницької діяльності, які не подадуть інформацію у встановленій формі встановлюється штраф у розмірі від трьохсот до п’ятиста неоподаткованих мінімумів громадян.

10 квітня 2015 року Міністерство юстиції України видало Наказ № 529/5, яким внесло зміни до вищезгаданої форми звіту про відомості щодо кінцевих вигодоодержувачів. Даний наказ набрав чинності 16 квітня 2015 року, тобто для подання цього звіту за новою формою всім суб’єктам підприємницької діяльності відведено близько місяця, а враховуючи велику кількість святкових та вихідних дні у квітні-травні період - ще менше.

До того ж слід зауважити, що прийом державними реєстраторами фізичних та представників юридичних осіб ведеться за графіком в певні робочі дні, що створює значні незручності.

Наразі, люди вимушені займати черги за декілька днів і навіть вночі. Там же на місці є представники фірм, які пропонують здати даний звіт за гроші або є люди, які продають місце у черзі. Для того, щоб відправити Форму 4 поштою необхідно завірити у нотаріуса 9 сторінок звіту. Середня вартість завірення підпису у нотаріуса складає 200 гривен, тобто вартість всього звіту - 1800 гривень.

Враховуючи, що за прийомний день державний реєстратор приймає не більше 80 людей, то здати звіт у відведений строк більшості підприємствам неможливо.

Створення додаткових перепон та ускладнення процедури подачі звіту, через зміни у бланку, створює корупційне підґрунтя.

Зважаючи на вищевикладене, пропонується відтермінувати кінцевий строк подання відомостей про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб до 1 січня 2016 року та зняти відповідальністі з керівника юридичної особи та особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи, у вигляді накладення штрафу, за неподання цих відомостей до 25 травня 2015 року. Це дасть змогу подати всім субєктам підприємниць, на які поширюється цей закон, всі відомості для формування прозорої та повної бази про кінцевих беніфіціарів, що дозволить і надалі спрощувати ведення бізнесу в Україні.

2.Мета і шляхи її досягнення
Метою законопроекту є подовження терміну відомостей про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб до 1 січня 2016 року та зняття відповідальності з керівника юридичної особи та особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи за неподання цих відомостей до 25 травня 2015 року.
3.Загальна характеристика та основні положення проекту Закону
Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» в частині подовження терміну подання відомостей до державного реєстратора про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб до 1 січня 2016 року та зняття відповідальності з керівника юридичної особи та особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи за неподання цих відомостей до 25 травня 2015 року.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Основними нормативно-правовими актами, які регулюють правовідносини у цій сфері є: Конституція України; Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Прийняття даного законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.
5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.
6. Обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування законопроекту після його прийняття
Прийняття даного законопроекту дозволить врегулювати створену соціальну проблему в частині практичної реалізації подання відомостей про засновників до державного реєстратора юридичними особами, яка набула надзвичайного суспільного резонансу.

Народні депутати України

Єремеєв І.М.
Москаленко Я.М.Схожі:

Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"
Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України щодо фінансування реконструкції автомобільної...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення»
Закону України «Про внесення змін до Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо особливостей...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення»
Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо особливостей оподаткування...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення»
Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України» (щодо особливостей...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення»
Закону України «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України» (щодо особливостей...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення"
Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення"
Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до пункту 26 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення»
Закону України «Про внесення змін до пункту 26 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо скасування...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України Про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення"
Закону України Про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до Розділу VI «прикінцеві та перехідні положення»
Розділу VI «прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо видатків на утримання сільських, селищних та міських...
Пояснювальна записка «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» iconПояснювальна записка до проекту Закону України " Про внесення змін до розділу ІІІ "Прикінцеві положення Закону України "
Закону України “Про внесення змін до розділу ІІІ “Прикінцеві положення Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи