Спадщина за заповітом І за законом icon

Спадщина за заповітом І за закономНазваСпадщина за заповітом І за законом
Дата конвертації08.01.2013
Розмір27.68 Kb.
ТипДокументи
джерело

СПАДЩИНА ЗА ЗАПОВІТОМ І ЗА ЗАКОНОМ


Спадкове право – один із центральних інститутів цивільного права, оскільки проблема спадкування тією чи іншою мірою торкається кожної особи. Спадкові відносини є особливими, вони зачіпають приватну сторону життя людини та її сім`ї, і саме тому потребують особливої уваги.

В Україні, як і в більшості країн Європи, підставою виникнення спадкового правонаступництва є заповіт або закон.

Положення про заповіт у Цивільному кодекс посідають перше місце. Це пояснюється тим, що право на спадкування виникає спершу у осіб, визначених у заповіті. Лише за відсутності заповіту, визнання його недійсним або відмови від спадщини спадкоємців за заповітом право спакувати одержують спадкоємці за законом.

Заповіт стає свого роду «юридично оформленою волею спадкодавця» після його смерті, тобто це особисте розпорядження людини на випадок своєї смерті.

Принцип свободи полягає у праві заповідача заповісти все своє майно на власний розсуд., у праві змінити або скасувати свій заповіт у будь-який час.

Заповідач самостійно визначає обсяг того, що передається у спадок, він може охопити заповітом права та обов’язки, які йому належать на момент складання заповіту, а також ті, які можуть йому належати у майбутньому, заповідати все майно або його частину. Він вправі призначити своїми спадкоємцями одну або декілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин. Також він може позбавити права на спадкування будь-кого з спадкоємців без зазначення на це причин.

Однак це не стосується осіб, які користуються правом на обов’язкову частку в спадщині, яка гарантується їм законом і не належить від «доброї волі» заповідача. Правило про обов’язкову частку в спадщині є одним з необхідних обмежень свободи заповіту. Норма цієї статті гарантує неповнолітнім, повнолітнім непрацездатним дітям спадкодавця, непрацездатній вдові (вдівцю) та непрацездатним батькам успадкування, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка б належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Що стосується спадкування за законом, у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті; той з подружжя, який його пережив та батьки.

У другу чергу право на спадкування мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і збоку матері.

У третю чергу право на спадкування за законом одержують рідні дядько та тітка спадкодавця.

Слід звернути увагу, що зарахування осіб до числа спадкоємців за законом здійснюється не лише за ознакою шлюбних та родинних зв’язків, а й за ознакою членства в сім`ї. Зокрема, до четвертої черги спадкоємців входять особи, які є членами сім`ї спадкодавця за умови, що вони проживали з ним не менше п’яти років.

І, насамкінець, право спадкувати у складі п’ятої черги спадкоємців одержують інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно та утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Держава не повинна претендувати на те, що перебуває у сфері приватної власності, це призвело до виключення держави з числа спадкоємців за законом. Натомість відновлено термін «відумерлість» спадщини, який передбачає, що в разі відсутності спадкоємців спадщина за рішенням суду передається у розпорядження територіальної громади.

Нове спадкове законодавство є здобутком кращого світового досвіду та національних традицій, воно дає можливість особі обрати для себе прийнятну форму розпорядження своїм майном на випадок смерті, забезпечити належний захист прав та законних інтересів усіх учасників спадкових правовідносин.


Державний нотаріус

Слов’яносербської державної нотаріальної контори

Гасс Вікторія Юріївна


Слов`яносербська державна нотаріальна контора

93701 Луганська обл., смт. Слов`яносербськ,

пров. Центральний, 12

т. (06473) 9-39-83


Часи роботи: 0800 – 1700

Загальний прийом: 800 – 1300

Перерва: 1300 – 1400

Вихідні дні: неділя, понеділокСхожі:

Спадщина за заповітом І за законом iconДокументи
1. /спадщина/ГРАФ_К ПРОВЕДЕННЯДокумент Microsoft Word.doc
2. /спадщина/Додаток...

Спадщина за заповітом І за законом iconПрограма «Культурна спадщина» на 2006-2011 роки, м. Сніжне
...
Спадщина за заповітом І за законом iconЗразок заяви
Ставлю нотаріальну контору до відому, що спадщину, яка залишилась після його (її) смерті, я приймаю, як спадкоємець за законом та...
Спадщина за заповітом І за законом iconДокументи
1. /Культурна спадщина/Культурна спадщина.doc 3.doc
2. /Культурна...

Спадщина за заповітом І за законом iconДокументи
1. /Культурна спадщина/Культурна спадщина.doc 3.doc
2. /Культурна...

Спадщина за заповітом І за законом iconДокументи
1. /Культурна спадщина/Культурна спадщина.doc 3.doc
2. /Культурна...

Спадщина за заповітом І за законом iconДокументи
1. /Культурна спадщина/Культурна спадщина.doc 3.doc
2. /Культурна...

Спадщина за заповітом І за законом iconТема. Основи спадкового права
Освітня: визначити основи спадкового права, охарактеризувати особливості спадкування за законом І за заповітом, показати порядок...
Спадщина за заповітом І за законом iconЗразок голові Києво-Святошинської райдержадміністрації Зайцю О. В. Ільменської Оксани Дмитрівни вул. Пирогова, 18, кв. 31
Прошу Вас внести зміни в сертифікат на земельну частку (пай), згідно з свідоцтвом про право на спадщину за законом (заповітом) від...
Спадщина за заповітом І за законом iconПро погодження бф"Спадщина Митрополита Шептицького" місця Рішення приймається більшістю від загального складу
Про погодження благодійному фонду "Спадщина Митрополита Шептицького" місця розташування земельної ділянки та надання дозволу на виготовлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов