Її життєвий напрям icon

Її життєвий напрямНазваЇї життєвий напрям
Дата конвертації06.10.2016
Розмір16.5 Kb.
ТипДокументи
скачать >>>

ЇЇ ЖИТТЄВИЙ НАПРЯМ

Вернулися живі з полів і рот, і мир

Подарували рідним хатам...

За право жить завдячує народ

Полеглим і посивілим солдатам.

(Д. Луценко).

Ольга Іванівна Іванченко народилася 1923 року в с. Літки. Мати – Марія Іванівна – працювала в колгоспі, батько — Іван Григорович – на залізниці. Ольга закінчила Літківську семирічку й пішла працювати обліковцем по прийомці молока, потім — бухгалтером райфінвідділу.

У період окупації була вдома, займалася домашнім господарством. У 1944 році, зразу ж після звільнення району від фашистських окупантів, пішла в армію. Райвійськкомат оголосив мобілізацію дівчат у школу регулювальників. 11 червня 1944 р. Ольга Іванівна прийняла військову присягу, а вже на другий у складі шляхової комендантської дільниці вирушила на дороги війни.

Військова частина, в якій служила дівчина, мала індекс ВАД-37. Регулювала рух військових колон на Першому Українському фронті, потім на Четвертому.

В пам'яті Ольги Іванівни за лишилось багато епізодів фронтових буднів. Чітко пам'ятає важкі дні, коли проходили Карпа ти, міста Стрий, Ратиборг, Берг та інші міста і села.

На одній із дільниць фронту склалася напружена ситуація. Сюди було кинуто велику кількість техніки. Лік часу йшов на хвилини. Від умілого регулюванні червоноармійця О. І. Іванченко, ще якраз заступила на пост, залежав рух військових колон. І рух військ пройшов без «пробки». І за це фронтовичка була нагороджена нагрудним значком «Отличный дорожник».

Пройшла Польщу, Чехословаччину, Східну Німеччину. Після закінчення війни разом із жителями Літок приймала участь у відбудові народного господарства. Працювала в сільському господарстві аж до виходу на пенсію в 1978 році.

Ольга Іванівна нагороджена орденами Вітчизняної війни І ступеня, «За мужність», медалями «Захисник Вітчизни», медаллю Жукова, багатьма ювілейними (всього 13-ма).

На сьогодні О. І. Іванченко одна із небагатьох ветеранів Великої Вітчизняної війни, що проживають у селі. Вона бажаний і частий гість у рідній школі, де розповідає про бойові подвиги солдатів і офіцерів у цій жорстокій боротьбі за визволення рідної України народів Західної Європи.

А вдома Ольга Іванівна — любляча мама, бабуся, прабабуся її поважають, люблять не тільки рідні, а й сусіди, всі жител Літок.Схожі:

Її життєвий напрям iconПерелік скорочень
Напрям A. Створення нових високотехнологічних виробництв та інноваційних підприємств 11
Її життєвий напрям iconПерелік скорочень
Напрям B: Розвиток сільських територій та периферії навколо малих міст та селищ. 19
Її життєвий напрям icon2015 р м. Черкаси Зміст
Напрям A: Диверсифікація структури сільськогосподарського виробництва та поглиблення переробки продукції 25
Її життєвий напрям iconЕразмус Мундус: Напрям ІІІ в Україні
«tea team підготовка освітніх радників щодо посилення академічної мобільності», Міжнародний освітньо-консультативний центр
Її життєвий напрям iconНапрям Підвищення рівня зайнятості сільського населення
Підтримка нетрадиційних видів бізнесу, фермерства та сприяння самозайнятості населення
Її життєвий напрям iconПрограма ґрунтується на ідеях Партії «солідарність жінок україни»
Спираючись на власний професійний та життєвий досвід, вважаю за можливе гарантувати вам виконання своєї передвиборної програми
Її життєвий напрям iconПрограма ґрунтується на ідеях Партії «солідарність жінок україни»
Спираючись на власний професійний та життєвий досвід, вважаю за можливе гарантувати вам виконання своєї передвиборної програми
Її життєвий напрям iconКартка адміністративної послуги з видачі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
Накладання відповідної резолюції і передача документів до відділу, відповідального за напрям оцінки земель
Її життєвий напрям iconПрограма кандидата в народні депутати України по виборчому округу №15
Маю життєвий принцип – слова не повинні розходитись з ділом. Гордий, що зміг довести це своїм землякам, конкретними справами
Її життєвий напрям iconПояснювальназаписк а
Така політика, власне, є порушенням Конституції України в частині недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи