Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) icon

Інформація "Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (станом на 08 лютого 2016 року)НазваІнформація "Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (станом на 08 лютого 2016 року)
Дата конвертації11.10.2016
Розмір80.99 Kb.
ТипІнформація
скачать >>>


ІНФОРМАЦІЯ

"Про виконання Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки"

(станом на 08 лютого 2016 року)
Відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", який вступив в дію 21 травня 2015 року, впродовж півроку потрібно було змінити назви населених пунктів, вулиць, площ, географічних об’єктів тощо, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

На виконання вищезазначеного закону головою облдержадміністрації дано доручення від 07 серпня 2015 року №01-26/172/3.

Першим заступником голови облдержадміністрації проведено дві селекторні наради з головами райдержадміністрацій та міськими головами (06 листопада 2015 року та 03 лютого 2016 року) та видані відповідні протокольні доручення.

Управлінням комунікацій з громадськістю облдержадміністрації систематично проводиться моніторинг та аналіз стану виконання закону про декомунізацію.
Щодо перейменування Кіровоградської області

Видано розпорядження голови облдержадміністрації від 12 листопада 2015 року №444-р "Про проведення громадських слухань з питань перейменування Кіровоградської області".

Питання про перейменування назви області розглянуто на засіданні Громадської ради при облдержадміністрації, на засіданнях громадських рад при райдержадміністраціях та міськвиконкомах. Із 24-х створених громадських рад 17 - розглянули дане питання, 11 з них запропонували перейменувати область після перейменування обласного центру і надати їй назву відповідно до назви обласного центру.

18 листопада 2015 року відбулися громадські слухання з питання перейменування Кіровоградської області, на яких серед різних пропозицій також пропонувалося перейменувати область після перейменування обласного центру і надати їй назву відповідно до нової назви обласного центру.
Щодо перейменування районів

Ульяновський та Кіровоградський райони прийняли рішення про зміну назв районів відповідно до зміни назв м.Ульяновка та м.Кіровограда.

Кіровська у місті рада на 09 лютого 2016 року запланувала проведення збору керівників фракцій та на 19 лютого – засідання виконавчого комітету з питання перейменування назви району.

Ленінська у місті рада планує винести питання про перейменування району на чергову сесію райради 16 лютого 2016 року.

Щодо населених пунктів

Рішення про перейменування назв населених пунктів приймається Верховною Радою України на підставі пропозицій органів місцевого самоврядування, а у разі їх відсутності – на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті, у термін до 21 лютого 2016 року.

У Кіровоградській області підлягає перейменуванню 45 населених пунктів.

У 5 районах такі населені пункти взагалі відсутні (Добровеличківському, Знам’янському, Новгродківському, Новоархангельському, Олександрівському).

До Верховної Ради України та до Інституту національної пам’яті від області було направлено пропозиції щодо перейменування 35 населених пунктів.

Взагалі не були направлені пропозиції від 5 населених пунктів (с.Свердлове Бобринецького району, с.Котовське Вільшанського району, с.Жовтневе, с.Крупське Новомиргородського району, се-ще Димитрове м.Олександрія).

Прийнято рішень не перейменовувати назви 6-ти населених пунктів (с.Червонозорівка Бобринецького району, с.Петрівка Компаніївського району, се-ще Улянівка Маловисківського району, с.Жовтневе Новомиргородського району, се-ще Петрівське Петрівського району, се-ще Димитрове м.Олександрія).

Проте, за даними Українського інституту національної пам’яті, дані назви будуть перейменовані за будь-яких обставин. Якщо відповідні сільські чи міські ради не запропонують іншу назву, то інститут запропонує перейменування відповідно до історичних назв, або честь героїчних осіб.

Наприклад:

се-ще Димитрове м.Олександрія перейменувати на честь Кравченка Петра Станіславовича, який загинув в АТО;

с.Жовтневе Новомиргородського району – на історичну назву с.Крамарове;

с.Крупське Новомиргородського району – на історичну назву с.Байлове;

с.Петрівка Компаніївського району – на честь загиблого айдарівця Писаренока Андрія Володимировича;

се-ще Петрівське Петрівського району – на історичну назву с.Хутір Добровольського;

с.Свердлове Бобринецького району на історичну назву с.Разіно;

с.Червонозорівка Бобринецького району – на історичну назву с.Кривоносове.

Два населені пункти із-за відсутності жителів планується ліквідувати (с.Ударне Бобринецького району, с.Артемівка Петрівського району).

Рішенням Верховної Ради України від 04 лютого 2016 року вже перейменовано 16 населених пунктів Кіровоградщини:

с.Куйбишеве Бобринецького району тепер зватиметься с.Благодатним;

с.Кірове Куйбишевської сільської ради Бобринецького району перейменоване на с.Грузьке;

с.Новомосковське Варварівської сільської ради Долинського району - на с.Ситаєве;

с.Жовтневе Могильненської сільської ради Гайворонського району - на с.Кленове;

се-ще Іллічівка Перегонівської сільської ради Голованівського району - на

се-ще Лісне;

с.Цюрупи Лебединської сільської ради Голованівського району - на с.Тернове;

с.Більшовик Долинської міської ради Долинського району - на с.Степове;

с.Кірове Долинського району - на с. Бокове;

с.Крупське Кіровоградського району - на с.Карлівка;

се-ще Комсомольське Маловисківської міської ради Маловисківського району - на су-ще Заповідне;

се-ще Комінтерн Олександрійського району - на се-ще Новоселівка;

с.Леніна Друге Добронадіївської сільської ради Олександрійського району - на с.Медове;

с.Пролетарське Олександрійського району - на с.Травневе;

с.Леніна Перше Пролетарської сільської ради Олександрійського району - на с.Зелене;

с.Іллічівка Великоандрусівської сільської ради Світловодського району - на с.Вищепанівка;

с.Ленінка Степанівської сільської ради Устинівського району - на с.Степове.
Інші подані пропозиції знаходяться на розгляді у профільному Комітеті Верховної Ради.
Щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків

Відповідно до Закону України про декомунізацію до 21 листопада 2015 року органи місцевого самоврядування повинні ухвалити рішення про демонтаж відповідних пам’ятників, пам’ятних знаків та символіку комуністичного режиму.

На другому етапі декомунізації (з 21.11.2015 року по 21.02.2016 року)

якщо з цього приводу не прийнято рішення відповідної ради, то сільський, селищний або міський голова, враховуючи громадську думку, повинен видати розпорядження.

Станом на початок лютого поточного року в області із 107 пам’ятників та пам’ятних знаків, які підлягають демонтажу, демонтовано - 71. Залишилося демонтувати – 36.

Найбільше не демонтованих в Ульяновському районі – 9; Голованівському – 5;

по 3 – в Бобринецькому, Онуфріївському, Устинівському районах та у м.Олександрія;

по 2 – в Гайворонському, Маловисківському, Новоукраїнському районах;

по 1 – у Вільшанському, Кіровоградському, Новомиргородському районах та у м.Кіровограді.

Повністю демонтували пам’ятники Добровеличківський, Долинський, Новоархангельський, Олександрівський, Олександрійський, Петрівський, Світловодський райони, м.Знам’янка, м.Світловодськ.

Станом на 08 лютого 2016 року на території Кіровоградської області нараховується 79 пам’яток культурної спадщини, що потребують прийняття рішення центрального органу охорони культурної спадщини – Міністерства культури України щодо зняття їх з обліку (згідно вимог Порядку обліку об’єктів культурної спадщини, затвердженого наказом Міністерства культури України від 11 березня 2013 року № 158).

Оскільки вищезазначені Пам’ятки радянського періоду перебувають на обліку, то згідно статті 22 Закону України "Про охорону культурної спадщини" пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця.

Проте, на території області серед вищезазначених пам’яток радянського періоду було демонтовано 4 пам'ятки монументального мистецтва місцевого значення без рішення Міністерства культури України щодо зняття їх з обліку, а саме: "Пам’ятник Володимиру Іллічу Леніну" (охоронний номер 7) по вул.Дворцовій (на території Ковалівського парку) у м.Кіровограді; "Пам’ятник Сергію Мироновичу Кірову" (охоронний номер 6) на пл.Героїв Майдану, 1 (колишня пл.Кірова) у м.Кіровограді; "Пам’ятник Володимиру Іллічу Леніну" (охоронний номер 32) по вул.Жовтневій (на території паркової зони) у м.Знам'янка; "Пам’ятник Володимиру Іллічу Леніну" (охоронний номер 995) на

пл.50 років Жовтня у м.Долинська.

На виконання термінової факсограми Міністерства культури України від 13 січня 2016 року № 15/10/65-16 обласною державною адміністрацією було повторно направлено перелік об’єктів культурної спадщини, що підпадають під дію Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та потребують відповідно зняття з обліку.
Щодо перейменування вулиць

В області перейменуванню підлягає 2383 вулиці та провулки. На даний час не перейменовано ще 816.

Найбільше таких об’єктів:

119 - м. Кіровоград;

99 - Гайворонський район;

92 – м. Олександрія;

78 - Знам’янський район;

68 – Новоукраїнський район;

54 – Петрівський район;

46 – Бобринецький район, м.Знам’янка.
Лише у Добровеличківському, Кіровоградському, Новомиргородському районах та у м.Сітловодську перейменовані всі топонімічні об’єкти.
У разі якщо протягом строку зазначеного в Законі (до 21 лютого 2016 року) сільськими, селищними, міським головою в установленому цим Законом порядку не прийнято рішення у формі розпорядження про перейменування, таке перейменування здійснюється розпорядженням голови обласної державної адміністрації. Голова обласної державної адміністрації зобов’язаний прийняти таке розпорядження до 21 травня 2016 року. Тому, було б краще негайно провести громадські обговорення та у визначенні терміни прийняти рішення.

Відповідно до ст.6, 7 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом. Крім того, внесені зміни у Кримінальному кодексі України: ″Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", - карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої".
Схожі:

Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconЗакон україни про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки (Відомості Верховної Ради (ввр), 2015, №26, ст. 219)
Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconЗакон україни про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки (Відомості Верховної Ради (ввр), 2015, №26, ст. 219)
Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconПоложення про Комісію з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (підпункт 4 пункту 2 розділу ІІ)
Комісія з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconЗакон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 9 квітня 2015 року №317-viii
У проекті пропонується визнати таким, що втратив чинність, Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconПорівняльна таблиця до проекту Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»
Закону України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського)
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconЗакон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки"
Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconЗакон україни про визнання таким, що втратив чинність, Закону України Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону
Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconПроект Постанови та матеріали додаються
Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) icon2558 Проект Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки
Проект Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону...
Інформація \"Про виконання Закону України \"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки\" (станом на 08 лютого 2016 року) iconРозпорядження 03 липня 2015 року м. Чернігів №327
З метою забезпечення належної реалізації Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського)...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи