Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? icon

Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається?НазваФізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається?
Дата конвертації08.05.2012
Розмір21.52 Kb.
ТипДокументи
джерело

Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається?


Відповідь: Згідно з підпунктом 1.20 статті 1 Закону України від 22.05.2003р. № 889 „Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами і доповненнями, далі – Закон № 889) з метою оподаткування фізична особа - резидент це фізична особа, яка має місце проживання в Україні, а нерезидентом вважається фізична особа, яка не є резидентом України.

Визначення резидентського статусу фізичної особи є відправним моментом для з’ясування порядку оподаткування доходів такої особи згідно з відповідними нормами Закону № 889.

Порядок визначення резидентського статусу фізичної особи регулюється підпунктом 1.20.1 пункту 1.20 статті 1 Закону № 889.

При наявності у фізичної особи громадянства України чи посвідки на постійне місце проживання в Україні, яка видана органом виконавчої влади з питань імміграції згідно з Законом України від 07.06.2001р. № 2491 „Про імміграцію”, резидентський статус діє до втрати цими ознаками юридичної сили.

Фізична особа - іноземець може самостійно визначити власний резидентський статус у разі обрання основного місця проживання в Україні. Для цього фізичній особі - іноземцю необхідно подати письмову заяву до податкового органу за місцем проживання в Україні з проханням вважати її резидентом для цілей оподаткування податком з доходів фізичних осіб у поточному році (звітному податковому періоді). Про факт самостійного обрання (визначення) фізичною особою - іноземцем власного податкового статусу як резидента (на підставі письмової заяви) відповідний орган державної податкової служби письмово повідомляє працедавця (працедавців) рекомендованим листом.

Тобто, при отриманні фізичною особою резидентського статусу шляхом звернення до податкового органу і отримання відповідної довідки, резидентський статус визначається на звітний податковий рік.

Визначення резидентського статусу іноземцями і особами без громадянства має бути здійснено іноземцем при прибутті в Україну чи на початку одержання доходу з джерел в Україні, тобто „наперед” на поточний податковий рік. Визначення у такому порядку мають здійснити, зокрема, особи, які одержали дозвіл на працевлаштування.

Визначення резидентського статусу може бути проведено і за фактичними наслідками звітного податкового року (до закінчення строків подання річної податкової декларації).

Оскільки довідка від податкового органу про самостійне визначення іноземцем чи особою без громадянства статусу податкового резидента України є чинною в межах податкового (календарного) року, то підтвердження свого резидентського статусу має здійснюватися такими особами щорічно.

Звертаємо Вашу увагу, що на фізичних осіб - іноземців, які самостійно обрали статус резидента, а в подальшому протягом податкового (календарного) року прийняли рішення про виїзд за кордон на постійне місце проживання (в тому числі внаслідок закінчення терміну дії дозволу на працевлаштування в Україні), поширюються вимоги пункту 18.3 статті 18 Закону № 889 щодо необхідності подання податковому органу податкової декларації не пізніше 60 календарного дня, що передує виїзду за кордон.


ДПІ у Шевченківському районі м. КиєваСхожі:

Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconПитання: Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається?
Тті 1 Закону України від 22. 05. 2003р. №889 „Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами І доповненнями, далі – Закон №889)...
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЯк визначити статус нерезидента з метою оподаткування доходу, який отримала фізична особа – іноземець в Україні. Відповідь: Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб»
Р. №889 (зі змінами та доповненнями, далі – Закон №889) встановлено різні ставки оподаткування доходів резидентів та нерезидентів,...
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЧи має право фізична особа – іноземець, яка має постійне місце проживання в Україні, здавати нерухоме майно в оренду самостійно?

Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЧи може фізична особа – підприємець, який працює на загальній системі оподаткування, відправляти поштою декларацію про доходи?
В податків перед бюджетами та державними цільовими фондами. Зокрема, пп. 7 Закону №2181 установлено єдині правила подання до податкової...
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЗакон україни про статус депутатів місцевих рад Цей Закон
Статус депутата місцевої ради визначається Конституцією України, цим Законом та іншими законами України
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЗакон україни про статус депутатів місцевих рад Цей Закон
Статус депутата місцевої ради визначається Конституцією України, цим Законом та іншими законами України
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconФізична особа – підприємець хочу звернутись до податкової інспекції з письмовою заявою. Як оформлюється така заява? Відповідь: Відповідно до статті 5 Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-вр «Про звернення громадян»
Фізична особа – підприємець хочу звернутись до податкової інспекції з письмовою заявою. Як оформлюється така заява?
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconІвасишина Ореста Михайловича, що діє на підставі Статуту, іменований надалі Виконавець, який має статус неплатника податку на прибуток із закон
Г. В. Курдюмова нан україни в особі директора Івасишина Ореста Михайловича, що діє на підставі Статуту, іменований надалі Виконавець,...
Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЯкщо фізична особа – підприємець отримувала доходи виключно від підприємницької діяльності, чи має вона право на отримання податкової знижки на цей вид?

Фізична особа – іноземець має бажання визначити власний резидентський статус шляхом звернення до податкової інспекції. На який термін цей статус визначається? iconЧи має фізична особа пільги з оподаткування доходів фізичних осіб, яка має статус сім’ї загиблого?
Одатку (незалежно від розміру одержаного доходу) – у вигляді невключення до об‘єкта оподаткування окремих видів доходів (пункт 3...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов