Методичні рекомендації icon

Методичні рекомендаціїНазваМетодичні рекомендації
Дата конвертації08.05.2012
Розмір46.2 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
джерело
1. /502/1.doc
2. /502/10.doc
3. /502/11.doc
4. /502/12.doc
5. /502/13.doc
6. /502/14.doc
7. /502/15.doc
8. /502/16.doc
9. /502/17.doc
10. /502/2.doc
11. /502/3.doc
12. /502/4.doc
13. /502/5.doc
14. /502/6.doc
15. /502/7.doc
16. /502/8.doc
17. /502/9.doc
18. /502/titul.doc
19. /502/zmist.doc
Методичні рекомендації щодо класифікації виробничих приміщень нестерильних лікарських засобів за допустимим вмістом мікроорганізмів та часток у повітрі
Методичні рекомендації щодо контролю мікробіологічної чистоти поверхонь виробничих приміщень
Щодо контролю мікробіологічної чистоти технологічного обладнання та інвентарю
Методичні рекомендації щодо контролю мікробіологічної чистоти одягу персоналу, який працює у виробничих приміщеннях
Методичні рекомендації щодо контролю мікробіологічної чистоти рук персоналу, який працює у виробничих приміщеннях
Методичні рекомендації
Методичні рекомендації щодо приготування І застосування робочих розчинів мийних, дезінфекційних, мийно-дезінфекційних засобів та антисептиків
Методичні рекомендації щодо порядку надходження вихідної сировини І матеріалів для первинного паковання на склад підприємства та у виробництво нестерильних лікарських засобів
Методичні рекомендації щодо порядку зберігання вихідної сировини І
Щодо підготовки вентиляційного повітря для виробничих приміщень
Щодо підготовки виробничих приміщень
Щодо підготовки технологічного обладнання
Методичні рекомендації
Щодо обробки рук персоналу, який працює у виробничих приміщеннях
Щодо підготовки до роботи та правил поведінки персоналу
Щодо підготовки матеріалів для первинного паковання
Методичні рекомендації щодо контролю вмісту мікроорганізмів та часток у повітрі виробничих приміщень
Наказ №502 Про затвердження методичних рекомендацій щодо виконання санітарно-гігієнічних вимог та проведення мікробіологічного контролю у виробництві нестерильних лікарських засобів
Державний науковий центр лікарських засобів

ЗАТВЕРДЖЕНО


Наказ МОЗ України

від 14.12.2001 № 502
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ


ЩОДО ПІДГОТОВКИ ОДЯГУ ПЕРСОНАЛУ, ЯКИЙ ПРАЦЮЄ У ВИРОБНИЧИХ ПРИМІЩЕННЯХ


1. Загальні положення


1.1 Ці методичні рекомендації пропонують порядок підготовки одягу, який використовується персоналом у виробництві нестерильних лікарських засобів (далі - одяг), способи його обробки та деконтамінації.

1.2 Як комплект одягу розуміють комплект , що призначається для захисту матеріалів, напівпродуктів або готової продукції від повторної контамінації мікроорганізмами або частками, що виділяються персоналом.

1.3. Підготовка комплекту одягу складається з огляду перед пранням, прання, сушіння, термічної обробки (в паровому стерилізаторі або прасування) одягу; миття, сушіння і термічної обробки рукавичок; вологої та дезінфекційної обробки взуття.

1.4 Комплект одягу, призначений для роботи в приміщеннях виробництва нестерильних лікарських засобів, повинен відповідати вимогам ГСТУ 64-9-2000 “Належна виробнича практика. Комплект одягу для працюючих у чистих приміщеннях виробництв медичної та мікробіологічної промисловості. Види та комплектність”.

1.5 Комплект одягу може бути як одноразового, так і багаторазового використання.

1.6 Зміну комплекту одягу слід проводити відповідно до вимог ГСТУ 64-9-2000 “Належна виробнича практика. Комплект одягу для працюючих у чистих приміщеннях виробництв медичної та мікробіологічної промисловості. Види та комплектність”.

1.7 Комплект одягу, призначений для роботи в певній зоні виробничого приміщення, може бути використаний тільки в цій зоні і повинен мати відповідну позначку.

1.8 Сушіння і прасування одягу та сушіння рукавичок рекомендується проводити в спеціально призначеному ізольованому приміщенні, клас чистоти якого має бути не нижчим за клас чистоти виробничого приміщення, в якому вони використовуються.

1.9 Персонал, що здійснює сушіння і прасування одягу та сушіння рукавичок, має працювати в підготовленому одязі відповідного класу чистоти.

1.10 Персонал, що здійснює підготовку одягу, рукавичок і взуття має бути ознайомлений з відповідними стандартними робочими процедурами.

1.11 Спеціально виділений робітник повинен розкласти підготовлені комплекти одягу в індивідуальні відділення шаф або стелажів.

1.12 Контроль мікробіологічної чистоти одягу проводять відповідно до Методичних рекомендацій щодо контролю мікробіологічної чистоти одягу персоналу, працюючого у виробничих приміщеннях, затверджених наказом МОЗ України ______ №_____..


2 Підготовка одягу


2.1 Огляд одягу.

2.1.1 Перед пранням необхідно провести огляд стану одягу з метою оцінки ступеня його зносу, виявлення пошкоджень, перевірки роботи застібок і розділення за кольором і принадлежністю. При наявності дефектів одяг ремонтують або замінюють на новий.

2.1.2 Одяг, призначений для роботи в приміщеннях різних класів чистоти, слід оглядати і зберігати до прання окремо.

2.1.3 При огляді одяг слід застебнути на застібки.

2.1.4 Перед відправкою на прання або ремонт одяг слід зберігати в закритих біксах або контейнерах.

2.1.5. Одяг працюючих з живими культурами мікроорганізмів до прання необхідно піддати відповідній дезінфекційній обробці.

2.2 Прання, сушіння, термічна обробка та пакування одягу.

2.2.1 Прання, сушіння, термічну обробку та пакування одягу, призначеного для роботи в приміщеннях різних класів чистоти, необхідно проводити окремо.

2.2.2 На кожний кілограм одягу слід використовувати не менше 10  л розчину мийного засобу.

2.2.3 Для прання слід використовувати синтетичні мийні засоби, відповідно до вимог ГСТУ 64-8-2000 “Належна виробнича практика. Комплект одягу для працюючих у чистих приміщеннях виробництв медичної та мікробіологічної промисловості. Загальні технічні вимоги”.

2.2.4 Температуру прання встановлюють відповідно до вимог нормативної документації на тканину.

2.2.5 Тривалість прання залежить від технічної характеристики пральної машини.

2.2.6 Після закінчення прання необхідно прополоскати одяг не менше двох разів у теплій воді. Остаточне прополіскування проводять у холодній воді.

2.2.7 Одяг необхідно віджати в центрифузі, після чого струсити, розвісити по комплектах на плечиках та висушити. Сушити його слід в спеціальній шафі, в яку надходить тепле повітря через фільтр тонкого очищення.

2.2.8 Кожний комплект одягу піддають термічній обробці в паровому стерилізаторії відповідно до вимог ГСТУ 64-8-2000 “Належна виробнича практика. Комплект одягу для працюючих у чистих приміщеннях виробництв медичної та мікробіологічної промисловості. Загальні технічні вимоги”, або прасують з лицевого боку, використовуючи праску чи прасувальний прес. Температура для прасування має бути максимально допустимою для кожного типу тканини.

2.2.9 Підготовлений одяг для чистих приміщень укладають в мішечки з безворсової тканини, що пройшли підготовку разом з одягом, які зав'язують стрічкою, або в нові поліетиленові пакети, які термічно запаюють. Упакований одяг укладають в захисні контейнери.

2.3 Миття, сушіння та термічна обробка рукавичок.

2.3.1 Зовнішню і внутрішню частини рукавичок слід ретельно вимити теплою водопровідною водою з 70 % господарським милом, прополоскати водою очищеною і висушити.

2.3.2 Сушіння рукавичок слід проводити в сушильній шафі при температурі (65±5) °С протягом 10-15 хв з обох сторін, поклавши рукавички в один ряд.

2.3.3 Висушені рукавички слід загорнути парами в два шари рослинного пергаменту або помістити в мішечки з безворсової тканини, а потім знову загорнути в один шар пергаменту. Згортки помістити (не ущільнюючи) в бікси або інші контейнери, що закриваються кришками, і передати на термічну обробку в паровий стерилізатор.

2.3.4 Термічну обробку рукавичок слід проводити в паровому стерилізаторі при надмірному тиску 0.11 МПа ( 1.1 кгс/см2 ) і температурі (120±1) °С протягом 45 хв. Після закінчення процесу термічної обробки необхідно спустити пару і підсушити рукавички.

2.3.5 Після термічної обробки комплекти рукавичок передають у гардеробну підготовки персоналу.

2.4 Підготовка взуття, що використовується у виробничих приміщеннях.

2.4.1 Не рідше одного разу на тиждень слід проводити вологу обробку взуття в наступній послідовності

  • помити 0.5 % розчином мийного засобу

  • прополоскати водою очищеною

  • провести дезінфекційну обробку

  • прополоскати водою очищеною

  • висушити.

2.4.2 Допускається проводити обробку взуття мийно-дезінфекційним розчином. Після такої обробки взуття слід прополоскати водою очищеною, а потім висушити.


Директор ДНЦЛЗ,

академік МІА В.П. ГеоргієвськийСхожі:

Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції затверджені наказом Головного управління державної служби України
Методичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції (далі Методичні рекомендації) розроблені для державних органів та...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації щодо оперативного зберігання документів в органах державної виконавчої служби Методичні рекомендації розроблено у
Методичні рекомендації розроблено у відповідності до Порядку роботи з документами а органах державної виконавчої служби, затвердженого...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації з питань забезпечення дотримання вимог Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" Загальні положення
Методичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції (далі – Методичні рекомендації) розроблені для державних органів...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції
Методичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції (далі Методичні рекомендації) розроблені для державних органів та...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації керівникам органів
Методичні рекомендації з питань дотримання вимог чинного законодавства при вирішенні питань присвоєння державним службовцям чергових...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації до нього Івченко Г. О., Литвиновська В. Ю., Резніченко І. Ю. «Соломія медіа плюс» Схвалено для використання в днз
Альбом репродукцій пейзажного живопису «Пори року» та методичні рекомендації до нього
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації щодо організації оздоровлення дітей та проведення виховної роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
Просимо довести зазначені методичні рекомендації до відома керівників навчальних та оздоровчих закладів
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації щодо організації оздоровлення дітей та проведення виховної роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку
Просимо довести зазначені методичні рекомендації до відома керівників навчальних та оздоровчих закладів
Методичні рекомендації iconЗатверджено наказ Головного управління державної служби України
Методичні рекомендації з питань запобігання та протидії корупції (далі Методичні рекомендації) розроблені для державних органів та...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації щодо організації роботи розрахунково-аналітичної групи I. Загальні положення
...
Методичні рекомендації iconМетодичні рекомендації з тематичним плануванням до вивчення навчальних предметів у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів для розумово
Методичні рекомендації до планування навчальної роботи з розумово відсталими учнями
Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©govuadocs.com.ua 2000-2014
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи

Разработка сайта — Веб студия Адаманов